$3,885.50
| Chamber Material | Epoxy Powder-coated Steel |
| Controller Type | Digital |
| Description | 35L Coliform Water Bath |
| Capacity (Metric) | 35 L |
| Certifications/Compliance | UL, CE |
| Temperature Range | 35.0°C, 41.5°C, 44.5°C, and 45.5°C |
| Display | Monochrome LCD |
| Heating Capacity | 1500 w |
| Includes | Stainless Steel Gable Cover and Rubber Duck |
| Material | Stainless Steel |
| Model | Precision COL 35 |
| Temperature Presets | 4 |
| Temperature Stability | ±0.1°C |
| Temperature Uniformity | ±0.05°C |
| Dimensions (L x W x H) | 15.5 x 36.9 x 9.8 in. (394 x 938 x 249 mm) |
| Amperage | 11.2-13.1 / 5.4-6.3 (120V/230V) |
| Unit Size | Each |
$3,885.50
| Chamber Material | Epoxy Powder-coated Steel |
| Controller Type | Digital |
| Description | 35L Coliform Water Bath |
| Capacity (Metric) | 35 L |
| Certifications/Compliance | UL, CE |
| Temperature Range | 35.0°C, 41.5°C, 44.5°C, and 45.5°C |
| Display | Monochrome LCD |
| Heating Capacity | 1500 w |
| Includes | Stainless Steel Gable Cover and Rubber Duck |
| Material | Stainless Steel |
| Model | Precision COL 35 |
| Temperature Presets | 4 |
| Temperature Stability | ±0.1°C |
| Temperature Uniformity | ±0.05°C |
| Dimensions (L x W x H) | 15.5 x 36.9 x 9.8 in. (394 x 938 x 249 mm) |
| Amperage | 11.2-13.1 / 5.4-6.3 (120V/230V) |
| Unit Size | Each |